IoT na Spojenej škole, Ľ. podjavorinskej 22, Prešov

Naša škola je výnimočná mnohými odbormi a aj moderným prístupom ku vzdelávaniu. U nás je možné študovať najnovšie v súčasnosti vyvíjané technológie. V ďalšom odstavci spomenieme napríklad IoT.

Internet vecí (nazývané aj ako IoT) je podobne klasický internet bežnou súčasťou života. Myslíme tým zariadenia, ktoré spolu komunikujú cez komunikačné siete ako LPWAN, alebo bežné GSM siete prostredníctvom modulov. Posielajú dáta do cloudu, kde sú následne vyhodnocované. Medzi najznámejšie praktické príklady na využitie IoT môžeme zaradiť meranie rozličných veličín, sledovanie polohy, sledovanie obsadenosti parkovacích miest, monitoring stavu pacientov, alebo diaľkové meranie spotreby vody. Známe sú aj Smart Home, Industry 4.0 či Smart City.

Učiteľ Ing. Robert ROMAN, 30.1.2020, školenie Tvorba webovej stránky a jej využitie v edukačnom procese konané v SVŠ Michalovce